5 nejprodávanějších modelů ojetých aut za rok 2022

  • 20.01.2023
  • 6 min čtení

5 nejprodávanějších modelů ojetých aut za rok 2022

Pokud se rozhodujete koupit ojeté auto, ale nevíte které, tak vám možná ve volbě pomůže tento přehled nejprodávanějších ojetých modelů za minulý rok. V tomto článku se na tyto modely blíže podíváme a společně zjistíme, v čem jsou tolik oblíbené.

V ČR stále dominuje značka Škoda, která se v žebříčku nejprodávanějších ojetých aut dostala na první dvě pozice. Do první pětky se také dostala vlajková loď společnosti Volkswagen a hned v závěsu jsou modely oblíbených značek jako Hyundai, Kia a Ford. Pojďme se tedy podívat na ty nejprodávanější modely ojetých aut za minulý rok.

1. Škoda Octavia

Tuzemská Škoda Octavia se stala jedničkou v žebříčku nejprodávanějších ojetých modelů. Zákazníci nejraději volí provedení combi s motorem 2.0 TDi, ale i benzínové motorizace jsou velmi prodávané. Aktuálně se v autobazarech střídá druhá generace s třetí modelovou řadou, ale ani na první řadu se nezapomíná! Dokonce Škoda Octavia podle dat od Data Force vlastní 10% celého trhu, což je velmi impozantní pro jeden model!

2. Škoda Fabia

Menší Fabia je ideálním vozem pro ty, kteří jezdí méně a nepotřebují velký kufr. Žádané je také provedení combi, avšak v případě Fabie pochopitelně vévodí benzinové motorizace. V bazarech a i u nás se poptávka přelévá od druhé ke třetí generaci. Podle analýzy od AAA Auto, Škodu Fabia je nejprodávanějším modelem pro ženy ve všech věkových kategorií. U mužů získala prvenství pouze v nejstarší věkové kategorii 63 let a více, díky nižší ceně a menším nárokům seniorů na auto

3. Hyundai i30

Hyundai i30 patří mezi velmi oblíbená auta. Tento kompaktní hatchback nabízí skvělý poměr cena/výkon a spojuje moderní design s praktickými funkcemi. Díky svému velkému prostranství v interiéru a praktickému zavazadlovému prostoru je i30 ideální volbou pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří potřebují auto pro každodenní použití. Právě proto patří Hyundai i30 mezi nejoblíbenější ojeté vozy v České republice.

4. Volkswagen Passat

Volkswagen Passat patří mezi nejoblíbenější manažerská auta. Poptávky po něm jsou však vysoké i mezi rodinami s dětmi, kteří nechtějí SUV. Dvoulitrový turbodiesel je spolehlivý, má nízkou spotřebu a i vozy s nájezdem přes 200 tisíc kilometrů lze považovat za velmi kvalitní. Kombi karosérie v dieselové motorizaci jsou nejžádanější.

4. Škoda Superb

Škoda Superb je ideálním vozem pro ty, kteří hledají prostornost a komfort. Kombík v dvoulitrovém naftovém provedení je nejoblíbenější volbou zákazníků, kteří potřebují auto pro rodinu nebo pracovní cesty. Obzvláště druhá generace Škoda Superb patří mezi velice oblíbené modely ojetých aut u nás. Mezi muži i ženami je velmi žádaný především díky své spolehlivosti a úspornosti. Navíc nabízí vysokou úroveň výbavy a elegantní vzhled, který se líbí i náročnějším zákazníkům.

Celkově lze říct, že Škoda Octavia a Fabia stále dominují trhu s ojetými auty v ČR a zároveň jsou nejoblíbenějšími modely mezi zákazníky. Volkswagen Passat a Hyundai I30 se drží silně na pozicích 3 a 4, zatímco Škoda Superb se umisťuje na 5. příčce. Ford Focus a Volkswagen Golf se také těší velké popularitě a ve specifických kategoriích dosahují na přední příčky. Konkurovat těmto značkám dokázala už jen čtveřice francouzských zástupců. V kategorii žen ve věku 46–63 let se na 3. příčku protlačil Peugeot 206, zatímco v mužské kategorii 63 let a více se do TOP pětky dostaly modely Renault Laguna, Renault Thalia a Citroen Saxo.

CFF

Sháníte nové auto? Napište nám!

Najít auto

Doporučené články

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek