V čem jsme odlišní od klasického autobazaru?

Hlavně v tom, že nejsme autobazar. Často prodáváme automobily pro naše přátele a stejně přistupujeme k našim klientům. Nenabízíme auta, která chceme my prodat, ale hledáme auto, jaké si přejete vy. Neskrýváme historii vozu, nestáčíme kilometry, ale vše důkladně prověřujeme, jako kdybych kupovali auto sami pro sebe.

Proč nám můžete věřit

Každý rok se nám podařilo prodat stovky osobních automobilů a naše společnost neustále roste. Na automobilovém trhu se pohybujeme léta a máme obrovskou zkušenost s nákupem vozů ze zahraničí. Na prvním místě je pro nás vaše spokojenost – na základě vašich preferencí a požadavků. Než vám vozidlo bude předáno, bude důkladně zkontrolováno.

Jak probíhá nabídka vozu?

Ve chvíli, kdy vybereme konkrétní vůz, zkontaktujeme samotného prodejce a detailně ho prověříme v registrech podle VIN kódu, zjistíme, jestli tachometr nebyl stočený, zda byl pravidelně servisován a nebyl v minulosti bouraný. Zároveň s prodejcem jednáme o ceně, abychom vám zajistili dobrou nabídku. Následně jsme vám schopni stanovit kalkulaci za dovoz včetně vyřízení nezbytné dokumentace.

Co přesně dostanu za své peníze?

V rámci základní ceny jsou zahrnuty následující služby:

·    První kontakt s prodejcem.

·    On-line kontrola historie auta. Máme totiž přístup internetové databance, ve které jsou informace o téměř všech autech doručených a spravovaných v rámci Evropy.

·    Poradíme vám, které auto má smysl kupovat a které ne.

·    Vyjednáme pro vás cenu a informujeme vás o výsledku jednání. Každoročně kupujeme stovky aut po celé Evropě, takže obvykle dostaneme lepší ceny, než které byste vyjednali vy jako jednotný kupující.

·    Připravíme všechny dokumenty pro export auta, které můžete potřebovat pro přihlášení auta z Evropské Unie nebo i aut mimo Evropskou Unii.

·    Zařídíme pro vás nejlepší možnou logistiku.

Je auto pojištěno v situaci, kdy vše zařizuje CARFORFRIEND?

Samozřejmě. Vše je na naší vlastní zodpovědnost. Navíc my jsme také pojištění.

Postará se také CARFORFRIEND o registraci značky auta v mé zemi

Ve většině evropských zemí tak učiníme. Zeptáme se, zda máte o tuto službu zájem a vy se rozhodnete, jak chcete auto doručit a co má být součástí balíčku služeb.

Jak ručíme za technický stav auta

Za technický stav ručíme v tom smyslu, že vozidlo musí projít STK, navíc před samotnou koupí do místa prodeje vyšleme jednoho z našich techniků, který důkladně technický stav prověří. Změří tloušťku laku a poskytne vám dostatečné množství fotografií a rovněž video prohlídek. Stav vozidla si ověřujeme i z toho důvodu, jelikož vozidla kupujeme našimi prostředky a do kupní smlouvy jsme povinni uvést veškeré závady, které na vozidle mohou případně být.

Jak probíhá kontrola auta před koupí?

Kromě naší sítě specialistů také spolupracujeme s experty, kteří sídlí přímo v zemích EU.

Nejdříve od nás dostanete historii vozu, kterou zjistíme pomocí online databáze. Jako druhý krok provedeme testovací jízdu, zkontrolujeme motor, převodovku a lak na autě. Obdržíte od nás cca 30-50 autentických fotografií auta. Fotky obsahují detaily důležitých částí automobilu, které byste měli vidět před tím, než se rozhodnete.

Pak zkontrolujeme dokumentaci: registraci, vlastnictví a také COC neboli Typové schválení, což je dokument, který musí mít každé evropské vozidlo. Některé země totiž nepřijímají vozy, které toto osvědčení nemají nebo požadují extra technickou kontrolu. Jiné země EU tento certifikát nepožadují.

Je každé auto se zárukou?

Dovážíme pouze ověřená vozidla, důkladně kontrolujeme jejich historii, jelikož na každý vůz poskytujeme záruku na skryté závady.

Kam mi auto doručíte?

Zajistíme veškeré nezbytné dokumenty pro registraci vozidla, a to včetně dovozové STK a poté ho doručíme přímo k Vašim dveřím

Mám už auto vybrané. Pomůžete mi ho přivézt?

Samozřejmě, pokud jste si již konkrétní vůz v zahraničí vybrali a nechcete se do samotného procesu pouštět sami, tak nás neváhejte kontaktovat a my se již o vše postaráme.