Karavan: pronájem nebo koupě? Nejprve kupte, renovujte a pak pronajímejte!

  • 27.06.2022
  • 8 min čtení

Pronájem karavanu – krok za krokem 

Naši cestu začneme tím, že vám ukážeme, jak vypadal náš karavan hned poté, co jsme ho sem přivezli. Musíme se přiznat, že k „drahokamu“ to mělo hodně daleko. Hned na první pohled se zdálo, že střecha je shnilá, stejně jako zeď u koupelny. Po odstranění více vrstev se ukázalo, že stejné trápení postihlo i konstrukci podlahy. 

Všechny shnilé díly byly samozřejmě vyměněny nebo vytvořeny od začátku, jako například podlaha, která byla navíc zakonzervována a ochráněna. 

Pak jsme obnovili střešní okno, přitom největší výzvou pro nás bylo najít nové originální těsnění pro tento model. To nám trvalo přes 2 měsíce. Samozřejmostí byla výměna všech těsnění, nejen ve střešním okně. 

Dalším bodem na cestě k hezkému obnovenému karavanu byla celková rekonstrukce umyvadla a výměna sifonu a vodovodního řadu. Velkou pozornost jsme věnovali uvedení všech instalatérských a elektrických rozvodů do souladu. 

 

Co jsme ještě vyměnili? 

Samozřejmostí byla demontáž veškerého nábytku, což si vyžádalo demontáž karoserie a výměnu mnoha její dílů. 

Repasovali jsme prasklé nárazníky. Obnovili jsme dekorativní plasty, které byly také popraskané. Přidali jsme nové rádio, anténu a nové čelní sklo.  Do seznamu také musíme přidat rozsáhlé (obsáhlé) čalounické práce. 

Co se týče motoru, zkontrolovali jsme a vyměnili regulátor napětí, klínový řemen pohánějící alternátor a přepadové hadice na vstřikovačích. 

 

Karavan: konečný výsledek 

Ano, obnovení ojetého karavanu trvalo velmi dlouho. Hlavně kvůli nedostatku dílů, na které jsme po objednání dlouho čekali. Musíme se vám však přiznat, že jsme si to opravdu užili a při předání klíčů novým majitelům jsme na sebe byli opravdu pyšní.  

A teď máte možnost se na vlastní oči přesvědčit, jak se krok za krokem renovoval starý karavan. V galerii uvidíte, jak se ojeté a částečně shnilé auto proměnilo ve skutečný dům na kolech, pohodlný a funkční. 

 

A na zavěr... 

Proto, pokud přemýšlíte nad tím, zda se vyplatí kupovat auto, které je klasikou, ale potřebuje obnovení, chceme vás přesvědčit, že se to vyplatí! Obzvlášť, když vám vaši přátelé z Car for friend pomohou a provedou vás celým projektem. Napište nám, spolu vymyslíme hezký plán! 

CFF

Sháníte nové auto? Napište nám!

Najít auto

Doporučené články

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek