Dovoz auta ze Švédska

  • 02.02.2023
  • 4 min čtení

Nákup auta v zahraničí se rozhodně vyplatí. Musíte ale vědět, v jaké zemi je to aktuálně výhodné, na co si dát pozor a jaké splnit povinnosti vývozu. Na vrcholu žebříčku dovozu ojetých aut je bezkonkurenčně a dlouhodobě Německo. Pokud hledáte auto ve skvělém technickém stavu za dobrou cenu, měli byste se také porozhlédnout ve Švédsku.

Švédsko je známé pro svou vysokou úroveň technologií a ohledem na životní prostředí. Najdete zde největší nabídku ojetých aut s elektrickými a hybridními motory nebo aut na CNG. Jedná se také o domovskou zemi oblíbené značky Volvo.

Kompletní historie vozu online

Švédská databáze automobilů je velice podrobná a hlavně kompletně online. Stačí znát registrační značku nebo VIN kód a můžete si snadno ověřit výbavu a historii vozidla, počet majitelů, servisních prohlídek či poslední záznam o počtu najetých kilometrů, a dokonce vývoj průměrné tržní ceny daného vozu. Využít můžete Transport Styrelsen nebo Car.info.

Carforfriend auto ze svedska

Volvo přímo ze Švédska

Pro zájemce o auta značky Volvo je dovoz ze Švédska ideální. Kde jinde byste našli lepší nabídku, než v domovské zemi této značky. Ceny jsou zde výhodnější a máte rozhodně z čeho vybírat. To neplatí pouze pro Volvo, ale i všechny ostatní značky. Dovoz ze Švédska je pochopitelně, vzhledem ke vzdálenosti, nákladnější než ze sousedních zemí, jako například z Německa. Ve Švédsku se ale neplatí Eurem a naše měna je zde nyní silná.

Kde hledat švédská auta?

Máte dvě varianty, buďto nám zašlete požadované parametry vozu a my Vám najdeme zdarma vhodnou nabídku nebo můžete hledat a sledovat inzerci na největších portálech pro prodej vozů ve Švédsku: bytbil.com, autouncle.se, blocket.se, wayke.se.

Dovoz auta ze svedska

Je důležité si uvědomit, že dovoz auta ze Švédska může být složitý a nákladný proces. Přestože jsou zde ojeté vozy obecně v dobrém stavu, před každou koupí je nutné provést důkladnou kontrolu stavu. Zároveň, pokud si nezajistíte všechny potřebné dokumenty pro přihlášení v České republice, budete je dodatečně velice špatně a dlouhou dobu získávat.

Rádi pro Vás najdeme vhodné auto, zkontrolujeme jeho stav a dovezeme ho až k Vám domů se všemi potřebnými dokumenty.

CFF

Sháníte nové auto? Napište nám!

Najít auto

Doporučené články

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek