Nákup ojetého auta z Polska. Vyplatí se?

  • 21.06.2022
  • 2 min čtení

Auta z Polska se stávají velmi oblíbenými s ohledem na široký výběr, zejména amerických značek, a také z důvodu dobrých cen. Stačí se podívat na kurzovní lístek, kde česká koruna v letech 2020 a 2021 velmi posílila. Díky tomu se pořízení auta nebo motocyklu v Polsku jeví jako velmi rozumné a racionální řešení.

  

Kde hledat auta v Polsku?

Ojetá auta můžete v Polsku hledat samostatně na stránkách s auto-moto inzeráty. Najdete tam auta, která prodávají jak soukromé osoby, tak prodejci ojetých vozidel. Stojí za to nejdříve se seznámit s trhem, a pokud je to možné, také si prověřit prodávajícího. Kupovat si ojeté auto z Polska samostatně je však dost riskantní, ale se společností Car For Friend to pro Vás žádná výzva nebude.

My, jako společnost Car For Friend, máme pobočky v Polsku, Německu a Česku a obchodujeme i ve Švédsku. Srdečně vás zveme využít našich služeb!

Vyřídíme za vás všechny formality. Od vyhledání ideálního auta, přes jeho dopravu až ke kompletnímu umytí přímo před předáním.

  

Kdo jsou prodejci ojetých aut v Polsku?

Pokud se rozhodnete koupit ojetý vůz ze zahraničí, musíte nejprve zjistit, co kupujete a od koho. V Polsku je většina dovážených aut bouraných, navíc velmi často mají upravený počet najetých kilometrů na tachometru. Častým problémem je také důvěryhodnost prodejce. Poláci si velmi často přivydělávají dovozem aut. Přestože oficiálně je nutné po dovozu auta ze zahraničí za něj okamžitě zaplatit a přihlásit jej, spousta vozidel stojí na parkovištích bez dokladů. Nepoctiví prodejci pak připravují smlouvu na předchozího majitele a vyhýbají se takto placení daní. Dávejte si na to pozor! V případě, že využijete služeb nepoctivého prodejce, nemáte na auto poskytnutou žádnou záruku.

  

Jak ověřit důvěryhodnost nabídky pomocí „Historii vozidel“?

„Historie vozidel“ je služba poskytovaná ministerstvem digitalizace pro každého, kdo plánuje koupit ojetý automobil, motocykl nebo jiné vozidlo registrované v Polsku. Data přijatá prostřednictvím této služby mohou pomoci při hodnocení technického stavu vozidla a potvrzení důvěryhodnosti nabídky prodejce. Zprávu můžete snadno uložit a vytisknout.

Co můžete zjistit?

Služba zobrazuje informace shromážděné od první registrace vozidla v Polsku. Umožňuje mimo jiné zkontrolovat:

  • technické údaje, jako je objem a výkon motoru nebo typ paliva,
  • data pravidelných technických kontrol,
  • údaje o počitadle ujetých kilometrů zaznamenané během technických zkoušek,
  • naměřené hodnoty tachometru zaznamenané během silniční kontroly,
  • informace, zda má auto platné povinné ručení,
  • informace o hmotných škodách,
  • počet vlastníků a spoluvlastníků a mnoho dalších informací.

Pro ověření důvěryhodnosti nabídky prodejce z Polska stačí zadat VIN kód, registrační značku a datum první registrace Vámi vybraného vozidla na stránce https://historiapojazdu.gov.pl/o-usludze. Dostanete podrobné informace o autě během pár vteřin a zcela zdarma.

  

Jak koupit ojeté auto v Polsku bezpečně? 

Nejlépe uděláte, když se obrátíte na nás! My ve společnosti Car For Friend polský trh známe. Víme, jaké doklady budeme během každé etapy dovozu vozidla potřebovat. Víme, jak ověřit historii auta a snadno zjistíme, který prodejce v Polsku je důvěryhodný.

Je skutečností, že téměř všechna ojetá auta amerického původu v Polsku byla dovezena do Polska a také ostatních států včetně Německa po havárii. Pokud  máte již konkrétní vozidlo vybrané, tak pro Vás dokážeme zjistit přesný rozsah poškození.

Směrodatné v tomto případě je, aby na vozidle nebyly poškozeny mechanické části. Pokud byl zasažen a následně vyměněn např. zadní nárazník, tak nevadí - v tomto případě bychom koupi doporučili. Nicméně rovněž do místa prodeje posléze vyšleme jednoho z našich zkušených techniků, jenž změří tloušťku laku a vozidlo po technické stránce důkladně zkontroluje. Následně Vám vůz přivezeme přímo do místa Vašeho bydliště. Postaráme se také o případné opravy, jelikož za vozidlo ručíme. Neváhejte se na nás obrátit.

CFF

Sháníte nové auto? Napište nám!

Najít auto

Doporučené články

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek