Německé stránky s auty aneb, kde hledat ojetá auta z Německa?

  • 21.06.2022
  • 4 min čtení

Německý trh s ojetými auty je v mnoha ohledech slibnější než český. Dovézt auto z Německa zvládne opravdu každý, kdo se aspoň trochu domluví německy nebo anglicky. Je však nutné zjistit všechny důležité informace, které vám pak mohou usnadnit jednání a převoz auta.

 

Dovoz aut od našich západních sousedů, nebo nejoblíbenější německé stránky s auty

Mobile.de je internetová burza vozidel, která byla založená v Německu v roce 1996. Umožňuje zákazníkovi nákup nového nebo ojetého auta jak od soukromých osob, tak od dealerů. Na tomto webu mohou soukromí prodejci umísťovat inzeráty aut zdarma. V roce 2004 se tato společnost stala součástí eBay a od té doby se velmi intenzivně rozvíjela, pokud se nestala jednou z nejvýznamnějších německých společností zabývajících se prodejem vozidel.

Jazyk stránky se dá přepnout na češtinu, ale bohužel přijdete o možnost prohlížet si fotografie v HD rozlišení. Pokud kliknete na stejný inzerát v německé verzi stránkymobile.de, máte možnost máte možnost pro kliknout fotografii, která se následně otevře na celou obrazovku, a dokonce v HD rozlišení.

Vyhledávání na těchto stránkách je velmi pokročilé. Můžete si nastavit spoustu kritérií, které vám dovolí zadat vlastnosti vašeho vysněného auta. Zde stojí za to se podívat také na sekci „bouraná auta,“ kde jsou umístěná vozidla, která mají například rozbité sklo nebo jeden větší škrábanec. Vzhledem k tomu, že v této kategorie jsou inzeráty od spolehlivých prodejců, rozbité sklo u takového auta je opravdu maličkost. Nenechte si tuto příležitost ujít.

autoscout24.de - jsou jedny z nejoblíbenějších německých inzertních stránek. Odlišují se od ostatních tím, že zde najdete auta z různých států Evropské unie: Německa, Švédska, Francie, Holandska a mnoha dalších. Tyto stránky se také dají přepnout do češtiny, ale opět bez možnosti prohlížet si fotografie v HD rozlišení.

Další příklady německých stránek obsahují inzeráty ojetých aut pouze jedné konkrétní značky. Pokud plánujete si koupit auto značky BMW, Mercedes-Benz nebo Audi, podívejte se na:

Jak vyhledat vozidlo na internetu: německé stránky nebo české inzeráty?

Je to jednoduché: stanovte si rozpočet nebo částku, kterou chcete na koupi auta věnovat. Potom si zvolte značku a model, následně typ motoru, a nakonec rok výroby, nájezd a výbavu, kterou MUSÍTE mít. Tak definujete vaše vysněné auto.

Při prohlížení německých stránek s auty musíte k uvedené ceně za vozidlo připočíst náklady na dovoz, a získáte tak průměrné náklady na pořízení auta z Německa.

 

Jsou německá ojetá auta nejlepší?

Traduje se, že auta z Německa jsou „lepší“ než ta, která lze koupit v českých bazarech. Mají důvěryhodnější nájezdy, je o ně lépe pečováno a vůbec, stojí za to více se o ně zajímat. Je tomu však skutečně tak? Ne úplně. Zaprvé, prodejci v bazarech sami dovážejí auta ze zahraničí, včetně vozů z Německa, a vozidla, která nabízejí, jsou ta, jež prostě nebyla prodána soukromému kupujícímu v okamžiku, když byla nabízena na německých stránkách s auty. Zadruhé, v Německu se také prodávají horší auta. Rozdíl spočívá ve skutečnosti, že na německém trhu lze snadněji rozlišit dobré nabídky od těch špatných. Když víte, na co si máte v inzerátu dát pozor, na co se prodávajícího vozidla zeptat a jak se nenechat napálit, můžete koupit opravdu dobré auto. Nezáleží na tom, jestli se jedná o vozidlo z Německa nebo z Česka.

Při dovozu auta z Německa nebo jiného státu Evropské unie existuje velké riziko. Mnoha lidem se zdá, že pokud znají pár slov německy, udělají dobrý obchod, najdou si „dobrý inzerát“ a všechno vyřídí sami. Ale není to tak jednoduché.

 

Auto v Německu je i nadále obvykle mnohem lépe vybaveno než stejný model, který je prodáván v Česku.

Německé cesty jsou daleko kvalitnější, takže dokonce vyšší nájezd neznamená, že auto je po technické smrti. Německé technické prohlídky jsou prováděny „vážně“, takže auta jsou opravována průběžně. To jsou určitě výhody aut, která nabízejí němečtí prodejci.

 

Jaké formality je nutné vyřídit při koupi auta pro soukromé osoby v Německu?

Zaprvé musíte sjednat dočasné převozní značky pro váš automobil, přitom auto musí mít platnou technickou kontrolu, na což dávejte pozor při jednání s prodejcem.

Druhým úkolem, je auto do Česka dostat a navštívit STK za účelem měření emisí a pro evidenční kontrolu.

To všechno si musíte vyřídit sami. Možná začínáte cítit, že by vám celý tento proces mohl přerůst přes hlavu, nebo si prostě natolik ceníte svůj čas, že všechny tyto záležitosti svěříte profesionálům. Stojí za to buď využít poradenství, nebo stačí celou záležitost přenechat nám z Car For Friend, my se o to už postaráme.

 

Kde je nutné hledat radu, když už najdete dobrý inzerát?

Auta pro přátele / Car For Friend to je skupina zkušených odborníků, kteří se nebojí trhu s vozidly ve všech státech Evropské unie i mimo ni. Jsou to naši poradci, kdo vás provede tímto komplikovaným procesem. Počínaje vyhledáním inzerátu mezi tisíci jiných, přes dopravu, překlady, až po pojištění, a dokonce i financování zakoupeného vozidla.

Pomáháme také prověřovat vozidla, která si zákazníci vyhledali sami. Rádi vám pomůžeme při vyjednávání a můžeme prověřit také prodejce. Na adresu jckcz@carforfriend.cznám pošlete odkaz na inzerát, který vás zaujal, a naši odborníci vás budou kontaktovat, aby vám pomohli ušetřit čas a peníze!

CFF

Sháníte nové auto? Napište nám!

Najít auto

Doporučené články

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek