Koupit ojeté auto z bazaru, od soukromníka nebo s Carforfriend?

  • 03.10.2022
  • 8 min čtení

Při nákupu ojetého auta máte několik možností, kde a jak si nový vůz pořídíte. Můžete se soustředit pouze na vozidla z České republiky, ať už z bazaru nebo od soukromého vlastníka nebo výrazně rozšířit své možnosti o auta nabízená v zahraničí. Pokud s tím ovšem nemáte žádné zkušenosti, je lepší využít službu dovozce automobilů jako jsme my.

Prodej ojetých aut bohužel nabízí řadu příležitostí pro nepoctivé prodejce, kteří se snaží využít nezkušenosti kupujících a prodat vozidlo ve špatném technickém stavu za nepřiměřenou cenu. Kde tedy koupit ojeté auto?

Auto z bazaru

Pokud nemáte s nákupem ojetých aut žádné zkušenosti, bude pro Vás jednodušší koupit auto z bazaru jako AAA auto, Auto Esa a podobně. V případě větších autobazarů vozidla prochází ověřováním při odkupu a pravděpodobně se Vám nestane, že by bylo kradené nebo úplný vrak. To, jestli cena odpovídá stavu, už není tak jednoznačné a vždy záleží, na jakého prodejce narazíte. Zcela jistě se najdou poctivý obchodníci, kteří Vás upozorní na případné nedostatky vybraného vozidla, ale také narazíte na spoustu prodejců, kteří chtějí hlavně prodat za nejvyšší možnou cenu. Pokud takový prodejce pozná Vaši nezkušenost, doporučí Vám vozidlo, na kterém má největší profit a opomene zmínit jeho nedostatky.

Berte také v potaz, že provoz autobazaru je poměrně nákladný, a to se musí logicky promítnout do cen prodávaných aut. Auto z bazaru rozhodně není zárukou dobré koupě a pokud si sami nedokážete ověřit kritická místa z pohledu technického stavu, můžete zaplatit o desítky tisíc víc nad reálnou hodnotu.

Auto od soukromníka

Ojeté auto přímo od majitele je obvykle levnější než z autobazaru, nicméně nákup je rizikovější. Nikdy nevíte, na koho narazíte. Na rozdíl od bazaru, kde provedou alespoň základní ověření a prohlídku během odkupu, při nákupu auta od soukromníka je veškeré ověřování na Vás. Zároveň hlavním a jediným cílem majitele je prodat, takže na co se nezeptáte nebo si nezkontrolujete, to se nedozvíte. Komunikace přímo s majiteli také nemusí být vždy jednoduchá, musíte se domluvit na prohlídce, auto zkontrolovat a zajistit veškeré právní náležitosti změny majitele vozu. Je velice nepravděpodobné, že jste první a jediný zájemce, takže pokud je vozidlo v dobrém stavu a za dobrou cenu, bude velice rychle prodané a platí, kdo dřív přijde, ten bere.

Strávíte tak poměrně hodně času prohledáváním nabídek, telefonováním majitelům, následnou prohlídkou, případným smlouváním o ceně a pokud zjistíte nějakou závažnou vadu, jste opět na začátku.

Základním předpokladem koupě kvalitního ojetého auta je důkladná kontrola technického stavu odborníkem. Pokud jste nemáte dostatek zkušeností, řekněte si o pomoc ať už v rámci rodiny a kamarádů nebo jako placenou asistenci mechanika, vyplatí se Vám to. Pokud koupíte auto ve špatném stavu, následná oprava Vás bude stát mnohem víc.

Auto od Carforfriend

Kromě nákupu auta z bazaru nebo přímo od majitele máte ještě možnost veškeré starosti nechat na nás. Přinese Vám to mnoho výhod. Ušetříme Vám čas i peníze a získáte kvalitní prověřený vůz. Nemusíte trávit čas hledáním vhodného auta, jako při nákupu od soukromníka, pouze vyplníte své požadavky a mi Vám ho najdeme. Následně prověříme jeho historii a pokud je vše v pořádku, odborně ho zkontrolujeme a pošleme Vám výsledek kontroly, včetně detailních fotek či videa a posoudíme, jestli se nákup vyplatí nebo ne. Pokud budete mít o vůz zájem, zajistíme jeho přihlášení a dovezeme ho až k Vám domů.

Naše služby samozřejmě něco stojí, cena se odvíjí od toho, co všechno pro Vás zajistíme a z jaké země auto případně dovezeme. Na rozdíl od bazaru ale platíte pouze za služby spojené s odkupem, dovozem a přihlášením. To nejzásadnější, co Vám přinese nákup ojetého auta s Carforfriend je, že naším cílem není prodat auto, které jsme někde levně nakoupili, ale hledáme auto přesně pro Vás, na základě Vašich požadavků.

Všechna auta vybíráme tak, jako bychom je nakupovali pro sebe nebo své přátele.

 

Na co byste měli myslet při výběru ojetého auta, nejen ze zahraničí, si můžete přečíst v našem dalším článku: Nejčastější chyby, na co si dát pozor při výběru ojetého auta

CFF

Sháníte nové auto? Napište nám!

Najít auto

Doporučené články

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek

Přečíst článek - carforfriend

Přečíst článek